Gówno

Zespół GÓWNO powstał w roku 2009. Wydał do tej pory dwie płyty: TO NIE JEST KURWA PINK FLOYD (2009), CZARNE RODEO (2012); trzy CD-R'y - DEMO 2009 (2009), GÓWNO NA ŻYWO W TEATRZE W OKNIE (2010) i EL-KAŁ RADIO (2012) oraz EP w formie download STO LAT (2012).

Muzyka GÓWNA określana jest jako RODEO PUNK, a zespół przypisuje sobie rolę pioniera tego gatunku. Szukając odniesień w innych, bardziej popularnych nurtach muzycznych, twórczość tą można określić jako fuzję country, punk'a, black metal'u i noise'u.

Członkowie GÓWNA w większości rekrutują się z absolwentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Niewątpliwe istnieje więc połączenie między "sztukami plastycznymi" i dźwiękami, które GÓWNO wydaje. Rozpatrywanie twórczości zespołu jedynie w kategoriach dźwiękowych nie oddaje więc w pełni tego czym GÓWNO jest.

Członkowie Gówna grają w wielu innych zespołach i projektach - Hatti Vatti, Trupa Trupa, Efektvol, Langfurtka, Samorządowcy, Loyal Plastic Robot, Nagrobki, CHiP.

Gównu się czasem schlebia - było nominowane do przeróżnych nagród, m. in. "Nocnych Marków" Aktivista, "Sztormów Roku" Gazety Wyborczej Trójmiasto oraz zostało zgłoszone do "Paszportów Polityki". Na jesień 2013 planowany jest trzeci długogrający album zespołu.

Gówno się rozwija i zawsze wypłynie na wierzch!

link: www.gownoband.pl